Békésszentandrási kézműves sörök
A Szent András Sörfőzde alapításáig egészen a 90-es elejéig kell visszamenni az időben. Ebben az évben kezdődtek el a sörgyárak hazai privatizációja, és ennek "köszönhetően" átmeneti sörhiány lépet fel. Az átmenet idején több száz kis hazai sörfőzde jött létre országszerte. A Szent András Sörfőzde Simkó József és Pekár Mihály barátságából született, akik szintén ebben az időben döntötték el, belevágnak a sörkészítésbe. Békésszentandráson, a Szent András Sörfőzdében 1993. április 16-án készült el az első sör.
Több infót a sörgyár weboldalán találod: kézműves sör
Fóti kézműves sörök
A sörfőzde, melyet 1994-ben alapítottak, eddig jórészt klasszikus söröket gyártott. A másfél évvel ezelőtt elindult sörforradalomhoz csatlakozva elkezdtek olyan sörkülönlegességeket is készíteni, amelyekkel hazai sörgyárak termékei között nem lehet találkozni.Az üzem egy Osterbräu rendszerű sörfőzde, amely 120 nm-en terül el és 1200 liter a napi kapacitása. A folyamatos főzésnek köszönhetően 4-5 féle sört kínálnak állandó jelleggel.
Több infót a sörgyár weboldalán találhatsz: fóti kézműves sörök
Ezért bátorkodtam ezt a két sörkészítő műhelyt megemlíteni, és egy kis beharangozót adni nekik, hiszen szerzőtársammal úgy gondoljuk, hogy ők ketten azok akik a legprofibban, végzik a munkájukat. Az, hogy kinek mennyire tetszik egy-egy sör, kinek melyik jön be, teljesen mértékben egyénfüggő. De ha minket kérdeztek, akkor nekem a fóti "keserű méz" fantázianévre hallgató világos sör, Bettinek pedig a békésszentandrási "Bandibá" nyerte el a tetszését.
Máté